Czy warto jest zacząć remontować dom na wiosnę?

Wiosna to czas, kiedy wiele Polaków rzuca się do remontu. Mimo to pandemia koronawirusa krzyżuje w tej materii wiele planów i zamiarów. Czy warto więc podejmować się remontu na wiosnę, czy też lepiej to sobie odpuścić?

Czy warto jest zacząć remontować dom na wiosnę?

Jakie prace remontowe zwykle planujemy wiosną?

Pierwsze słoneczne dni to zazwyczaj dla wielu Polaków pora na podjęcie działań. Inspiruje nas natura, chętniej rozważamy zmiany w otaczającej nas przestrzeni, mamy odwagę podejmować remont domu.

Początek tej wiosny jednak nie był szczęśliwy, z racji kolejnego, trzeciego już lockdownu. Istniejące plany należy dlatego też szybko zmienić lub odłożyć na później. Z jednej strony pandemia zmusiła ludzi do porzucenia wielu koncepcji, ale z drugiej dała ludziom pomoc w postaci pomysłów i zmieniła ich system wartości. W końcu też z tego powodu wielu odłożyło na bok remont, ale nadal jest wiele upartych osób, które mimo wszystko zamierzają kontynuować swoje ,,dzieła”.

Jeśli jednak planujesz remontować dom

Prace typu : tynkowanie, malowanie, tapetowanie i wymiana płytek najlepiej odłożyć, na okres kiedy zrobi się jeszcze cieplej. Należy jednak pamiętać o odpowiedniej temperaturze i wilgotności powietrza w pomieszczeniu po remoncie. W przypadku większości farb, tapet lub tynków dekoracyjnych minimalna temperatura podłoża i otoczenia powinna być nie mniejsza niż 10 stopni.

Najlepiej tynk schnie w okolicach temperatury 20 stopni. Pomieszczenia remontowe często też otwierajmy i wietrzmy. Wiemy, że nie brzmi to zbyt ekonomicznie, ale ta procedura jest niezbędna do utrzymania odpowiedniej wilgotności powietrza. Należy pamiętać, że kleje lub farby nie będą się dobrze rozprowadzać w zbyt suchym pomieszczeniu, będą wysychać przez długi czas w zbyt wilgotnym środowisku. Utrzymanie odpowiedniej temperatury to klucz do sukcesu ponownej dekoracji domu.

Markety budowlane znalazły sposób

Mimo iż jesteśmy zwolennikami zakupów przez internet (w końcu materiały budowlane też możesz zamówić kurierem przez internet) to jeśli nie masz czasu na to, aby czekać, możesz je zamówić z odbiorem w sklepie. Mimo tego, że sklepy wielkopowierzchniowe powinny być zamknięte, to markety znalazły prosty ,,myk” na pozostanie otwartymi. Po prostu klienci nie wchodzą do środka, a pracownicy kompletują zamówienia i zostawiają je na zewnątrz. Nie oznacza to jednak, że jest to bezpieczna metoda na odbiór naszych materiałów, bo w końcu nie tylko my mamy pomysł na remont na wiosnę, prawda? Z tego powodu oczywiście lepszym wyborem są zakupy przez internet.

Czy warto jest remontować na wiosnę?

Otóż według nas – nie. Wiosna to kiepski moment na renowację mieszkania czy domu, z racji tego, że pogoda w tym okresie roku w naszym kraju nie jest zbyt stabilna. Owszem, prognozy pogody pokazują, że ma być ciepło i słonecznie, ale mimo wszystko nadal temperatury mogą spaść poniżej zera, a dla tynku bądź płytek to może oznaczać katastrofę.

Oceń nas!