Czy własny ogród pomaga rozładować napięcie spowodowane kwarantanną?

Posiadanie własnego ogrodu to dla większości osób spory przywilej, ponieważ dzięki temu na pewno można się odstresować, oraz choć na chwilę zapomnieć o tym, czym jest kwarantanna. Jednakże czy to jedyne zalety, jakie prezentuje sobą posiadanie własnego ogrodu?

Czy własny ogród pomaga rozładować napięcie spowodowane kwarantanną?

W ramach przypomnienia – czym jest COVID-19?

Światowa organizacja zdrowia (WHO) klasyfikuje wirus COVID-19 jako pandemię, jednakże powinniśmy pamiętać o tym, że świat się na jednej chorobie nie skończy. Co dość zabawne, to tak naprawdę koronawirus charakteryzuje się o wiele mniejszą śmiertelnością od reszty chorób zakaźnych, nie mówiąc już o tym, że większość przypadków śmiertelnych to osoby w wieku podeszłym, lub też osoby chore na choroby takie jak AIDS czy raka. Piszemy o tym z tego powodu, iż gdyż ktoś, kto będzie czytał to w przyszłości, może nie wiedzieć o co nam chodzi. Jak każdy zapewne się domyślił, kwarantanna (przynajmniej w Polsce) sprawiła, że wszystkie loty, przejazdy za granicę oraz inne formy podróżowania poza granicami naszego kraju zostały zamknięte bądź odwołane. Przez koronawirusa również zostały tymczasowo przywrócone granice – nikt w celach turystycznych nie ma prawa wjechać, ani też wyjechać z naszego kraju. To sprawiło, iż rynek turystyki dosłownie się zapadł, i zapewne będziemy czekać długie miesiące, zanim się podniesie do stanu poprzedzającego pandemię. Wrócmy jednak do tematu ogrodów!

Jeśli mamy ogród i dzieci – to problem otyłości bardzo łatwo można rozwiązać

Nadwaga i wady postawy to niestety bardzo częsta przypadłość wśród najmłodszych. Największą przyczyną tego zjawiska jest siedzący tryb życia, brak ruchu oraz nieprawidłowo zbilansowana dieta oraz nie przywiązywanie uwagi do ilości i jakości spożywanych posiłków. Dzieci jedzą przed telewizorem, czy komputerem, najczęściej w niewygodnej i wymuszonej pozycji, co zdecydowanie sprzyja zjadaniu zbyt dużych posiłków, często zupełnie nieświadomie. Sport w połączeniu z właściwym odżywianiem pozwoli zdecydowanie zniwelować te dolegliwości i wpłynie korzystnie na wygląd i samopoczucie młodego człowieka.

Dobre miejsce na imprezy

Na ten moment, najlepszą opcją na imprezowanie, jest organizowanie imprez w plenerze, bądź też na prywatnej działce z ogrodem bądź domku letniskowym. Bonusowe punkty za to, jeśli jest to miejsce dość odosobnione, na przykład domek w górach, na wsi, bądź na dość niedostępnym terenie. Jednakże w takim wypadku najlepiej jest wziąć co najmniej tygodniowy urlop, oraz zapas jedzenia i picia, przez co nie będziemy musieli robić ewentualnych wypadów z powrotem.

5/5 - (4)