Dlaczego kredyt na dom to kiepski pomysł?

Kredyt nie jest opcją, którą wielu ludzi powinno ,,imać” z racji tego, że jeśli na przykład mamy statystycznego Kowalskiego, który zarabia średnią krajową, i zadłuża on się w banku na 30 lat, tylko po to aby kupić mieszkanie, to oznacza, że oprócz oddania pieniędzy które pożyczył, musi również spłacić bank, czyli tak naprawdę oddaje jak za mieszkanie i jeszcze dodatkowe pół. Czy kredyt to dobry pomysł?

Dlaczego kredyt na dom to kiepski pomysł?

Kredyt to zły pomysł

Wiele osób zapewne słyszało powiedzenie ,,łatwo przyszło, łatwo poszło” W przypadku kredytów dochodzi nam (niestety) jeszcze jeden człon tej przywary. Mianowicie chodzi o ,,trudniej spłacić”. Gdyby kredyty nie były opłacalne, to nikt tak naprawdę by nikomu nie oferował pożyczek. Pamiętajcie, że bank też musi swoje zarobić, więc tak naprawdę oddajecie większą sumę, niż tą, na którą się zapożyczyliście. Czyli jak już wyżej pisaliśmy, pożycz jedno, oddaj jak za dwa. Czyli taka nowoczesna lichwa.

A czym jest kredyt?

Kredyt – to udzielenie komuś pożyczki (finansowej) z określonym i umówionym czasem zwrotu gotówki (oczywiście razem z ,,procentem”). Kredyt powinien być dla nas jedynie ostateczną drogą, ponieważ zapożyczanie się na duże kwoty może się okazać bardzo problematyczne jeśli chodzi o spłatę tego kredytu, a przecież nie chcemy, aby komornik zajął nasze mieszkanie bądź inne dobra materialne które posiadamy, czyż nie? Dlatego się powtórzymy, jak z resztą będziemy to powtarzali cały czas – kredyt nie jest dobrym pomysłem.

Chwilówka

Wniosek o kredyt można złożyć dosłownie wszędzie – w samym banku, przez telefon lub przez internet. Złożenie i wypełnienie wniosku to proces szybki i nie wymagający wielkich umiejętności. W placówce banku na decyzję o uzyskaniu kredytu możemy otrzymać nawet po dwudziestu minutach. Można go wziąć na co tylko będziemy mieli ochotę, na przykład na remont mieszkania czy też niezbędną naprawę auta. Banku nie obchodzi to, na co przeznaczymy pożyczane pieniądze. Jednakże po wyjaśnieniu jak to działa, chcielibyśmy z tego miejsca poruszyć waszą wyobraźnię – czy uważacie że pożyczenie jednego śrubokręta a oddanie po jakimś czasie dwóch jest dobrym pomysłem? My też uważamy że nie.

5/5 - (1)