Dlaczego te wakacje lepiej spędzić na działce z ogrodem?

Wakacje dla wielu osób to czas odpoczynku, relaksu i słońca. Jednakże w tym roku tak naprawdę wszystko stanęło na głowie, z racji tego że bardzo ciężko jest gdzieś wyjechać, jednocześnie nie podłapując koronawirusa. Dlaczego więc lepiej jest spędzić te wakacje na działce z ogrodem, zamiast wyjeżdżać gdzieś i ryzykować?

Dlaczego te wakacje lepiej spędzić na działce z ogrodem?

Większość zostaje w domu

Pomysły na wakacje większości ludzi w Polsce właśnie kończą się na wyjeździe na działkę. W końcu jeśli zbliża się nam czas wolny, powinniśmy zaplanować sobie, co chcemy ze sobą zrobić. Nawet jeśli jest to odpoczywanie, warto to zaplanować, ponieważ bez planu równie dobrze możemy ,,przedobrzyć” co nie jest odpowiednie jeśli jesteśmy na przykład osobami dorosłymi, ponieważ się to na nas po prostu zemści. Nie inaczej jest z latoroślą, ponieważ braki w nauce bądź nie poznanie tych umiejętności które są przewidziane w programie nauczania może się na nas boleśnie odbić w przyszłości. Tak samo jest z ,,nieodpowiednim” odpoczywaniem, czyli zbyt krótkim relaksem. Po ciężkim tygodniu (każdy z nas miał kiedyś tak zwany ,,ciężki tydzień” czyż nie?) warto spędzić chociaż te kilka godzin, na robieniu czegoś, co pomoże nam ukoić zdenerwowanie, stres oraz inne nieprzyjemne emocje, które nagromadziliśmy przez ten czas. Trzymanie tego ,,w sobie” przez dłuższy okres czasu może bardzo negatywnie odbić się na naszym zdrowiu psychicznym, oraz nawet wpędzić nas w depresję, z której tak łatwo wyjść się już nie da, a po co leczyć, skoro można zapobiegać?

Pamiętaj, aby w trakcie gorącego dnia w ogrodzie nawadniać się regularnie

Nasz organizm składa się w ponad 60% z wody. Jest to także jeden z najważniejszych składników mięśni. Regularne picie wody jest ogromnie ważne – jeśli chcemy aby nasze zdrowe odżywianie przynosiło efekty, gdyż im większy wysiłek fizyczny, tym większe straty z potem. Pracujące mięśnie również potrzebują większego przepływu krwi, więc lepiej, jeśli będzie ona jak najbardziej rzadka, by serce nie miało zbyt wiele roboty. Jeśli trening trwa do 2 h i nie jest zbyt intensywny, wystarczy nam sama woda. W przypadku dłuższych treningów lepszym wyborem będzie izotonik, ale tylko taki, w którego składzie nie znajduje się cukier i sztuczne barwniki. Również sporo wody tracimy podczas przeżywania intensywnych emocji, jak na przykład  uprawianiu miłości bądź strachu przy jakiejś nieprzyjemniej sytuacji, dajmy tu na przykład wypadek samochodowy (czego nikomu nie życzymy).

Źródło : https://udany-weekend.pl/

5/5 - (1)