Dlaczego w czasach koronawirusa tyle ludzi zdecydowało się na remonty?

Remontowanie mieszkań to nasz sport narodowy. Mało który Polak, po dowiedzeniu się, że pandemia zmusiła ich do zostania w domu, nie zdecydował się na to, żeby nie remontować swojego domu bądź mieszkania. Dlatego też, dziś przedstawimy wam, oprócz powodu – najlepsze sposoby na to, aby dobrze wyremontować mieszkanie!

Dlaczego w czasach koronawirusa tyle ludzi zdecydowało się na remonty?

Nuda

Tak, większość osób zajęła się długo już odkładanym remontem, ponieważ zaczęło im się nudzić. Nie ma w tym większej filizofii, ponieważ tak naprawdę mało który Polak nie stara się remontować swojego mieszkania co średnio 5 lat.

Nigdy nie bierz kredytu na remont!

Czy znacie powiedzenie ,,łatwo przyszło, łatwo poszło?” Wiele osób go zna, ale w przypadku kredytów dochodzi nam tu jeszcze jeden człon tej przywary. Mianowicie ,,trudniej spłacić”. Gdyby kredyty się bankom nie opłacały, to nikt by nie oferował pożyczek. Pamiętajcie, że bank też musi swoje zarobić, więc tak naprawdę oddajecie większą sumę, niż tą, na którą się zapożyczyliście. Owszem, można go wziąć na co tylko będziemy mieli ochotę, na przykład wymarzone wakacje, remont mieszkania czy też niezbędną naprawę auta. Bank nie jest zainteresowany tym, na co przeznaczymy pożyczane pieniądze. Od swoich klientów nie wymaga także składania dodatkowych zaświadczeń. Wystarczy adres zamieszkania w Polsce, stałe źródło dochodów oraz informacja na temat innych kredytów, które obecnie spłacamy. Jednakże po wyjaśnieniu jak to działa, chcielibyśmy z tego miejsca poruszyć waszą wyobraźnię.

Ile przeznaczyć na remont – a ile oszczędzić, abyśmy czuli się bezpiecznie?

W zasadzie im więcej zaoszczędzimy tym lepiej, ale te kwoty nie powinny być niższe od dwukrotności naszych miesięcznych dochodów. Byłoby bardzo dobrze, gdyby każdy Polak mógł mieć do dyspozycji taką kwotę, lecz pomnożoną aż o cztery. Jednakże większość z nas taki zapas może gromadzić całe życie a jednak nici z tego. W przypadku zarabiania przeciętnego wynagrodzenia warto pomyśleć nad systematycznym gromadzeniem środków wymiarze choćby podstawowych miesięcznych wydatków razy trzy. Zaliczymy do nich wszelkie opłaty typu czynsz, opłaty za wodę i tym podobne. Oczywiście podstawowe wydatki związane z naszym wyżywieniem i komunikacją (to zależy już od tego czy mamy samochód czy też nie). Ponadto musimy wziąć pod uwagę wszelkie raty na pożyczek oraz kredyty, a oprócz tego abonamenty.

5/5 - (1)