Dlaczego w dobie kończącej się pandemii opłaca się kupować dom?

Kupowanie domu to wielkie przedsięwzięcie. Wiele osób zastanawia się, czy warto jest w tym niezbyt ciekawym czasie dom. No ale czy naprawdę warto?

Dlaczego w dobie kończącej się pandemii opłaca się kupować dom?

Nieruchomości i usługi – one najbardziej ucierpiały na tym

Jak każdy zapewne się domyślił, kwarantanna (przynajmniej w Polsce) sprawiła, że wszystkie loty, przejazdy za granicę oraz inne formy podróżowania poza granicami naszego kraju zostały zamknięte bądź odwołane. Przez koronawirusa również zostały tymczasowo przywrócone granice – nikt w celach turystycznych nie ma prawa wjechać, ani też wyjechać z naszego kraju. To sprawiło, iż rynek turystyki dosłownie się zapadł, i zapewne będziemy czekać długie miesiące, zanim się podniesie do stanu poprzedzającego pandemię. Każdy rodzaj wielkiego przemysłu i biznesu (samochodowy, wydobywczy, usługowy, nieruchomości) zaliczył krach – przez co być może czeka nas globalna recesja – a to wszystko z powodu mediów, które chciały na szybko zarobić pieniądze na ludzkim nieszczęściu. No ale wracając do tematu, dzięki temu, że rynek nieruchomości zaliczył krach, kupno własnych czterech kątów będzie zdecydowanie dzięki temu tańszy.

Ile powinniśmy odłożyć na nasz dom?

Odkładanie pieniędzy na ,,czarną godzinę” może okazać się ratunkiem w wypadku losowych zdarzeń na przykład sytuacji awaryjnych. Jeżeli jednak, zostaniemy na przykład zwolnieni z pracy ważne jest to, abyśmy mieli środki, które pozwolą nam na utrzymanie się przez kolejne miesiące, dopóki nie znajdziemy nowej pracy. Sytuacja, która może się nam przydarzyć a którą ciężko przewidzieć jest to awaria samochodu, jeżeli dojeżdżamy samochodem do pracy, taki przypadek mógłby sprawić, że niektórzy ludzie by się po prostu załamali. Możemy być też w takiej sytuacji, że ktoś z naszej rodziny nagle zachoruje, a leczenie może nie być pokryte przez ubezpieczenie. Inną sprawą są wszelkie inwestycje w nasz dom, bądź mieszkanie, na przykład remont, nowe meble, bądź inne rzeczy to sprawy, które potrafią ludziom spędzić sen z powiek. Tak więc pieniądze odłożone na czarną godzinę mogą nas uratować przez nieprzyjemnymi sytuacjami, takimi jak komornik bądź długi.

5/5 - (3)