Dlaczego warto jest jak najszybciej wykonać remont domu po szkodzie górniczej?

Każdy, kto żyje na śląsku wie, że przez aktywność górników występują szkody górnicze. Wtedy też przekrzywiają się domy, powstają dziury oraz inne nieprzyjemne problemy. Wiele osób z obawy przed długimi procesami nie podejmuje jednak walki o swoje. Jednakże warto jest mimo wszystko to zrobić, aby dokonać remontu swojego domu jak najszybciej.

Dlaczego warto jest jak najszybciej wykonać remont domu po szkodzie górniczej?

Na początek – jak powstaje taka szkoda?

Szkoda górnicza – jest to szkoda spowodowana działalnością kopalni poprzez prace górnicze pod ziemią. Najczęściej taka szkoda objawia się przechyleniem domostwa lub innego budynku, pękaniem fundamentów lub innego rodzaju uszkodzenia, które powstało po aktywności górników pod ziemią. Przedsiębiorca który zlecił takie prace powinien wypłacić stosowne odszkodowanie bądź naprawić wyrządzoną szkodę, jednakże najczęściej wiele firm nie ma zamiaru takiej należności wypłacać, ponieważ wiedzą iż bardzo mała liczba osób żyjących na Śląsku ma ochotę na długie i kosztowne procesy sądowe. W uzyskaniu stosownego odszkodowania może nam pomóc radca prawny, którego zadaniem będzie pośredniczyć w procesie sądowym przeciwko danej firmie oraz ,,wywalczenie” odpowiedniego dla nas odszkodowania, bądź też naprawiania przez winnego przedsiębiorcę szkody górniczej. Korzystając z pomocy radcy prawnego mamy o wiele większe szanse na to, iż dane postępowanie będzie po naszej myśli, przez co prawdopodobnie uzyskamy zadośćuczynienie za to, że pod naszym gruntem ktoś zdecydował wykopać sobie tunel. 

Czy warto się sądzić o to?

Oczywiście że tak, w końcu pozostawienie na przykład naszego domu przechylonego o kilka stopni nie wchodzi w rachubę, czyż nie? Może i proces trochę potrwa, ale z pomocą radcy prawnego na pewno będziemy w stanie wywalczyć sporą sumkę na naprawę swojego domostwa, w końcu się nam to należy. Na dodatek, jeśli zatrudnimy osobę, która będzie wiedziała co robi, dostaniemy na tyle, że będziemy w stanie wynająć odpowiednią ekipę remontową, a na dodatek być może jeszcze trochę nam zostanie.

Remont domu po szkodzie – na co zwrócić uwagę?

Tak naprawdę musimy najpierw to rozdzielić na to, czy w ogóle będziemy zatrudniali dobrą ekipę remontową do naprawy naszego domu – czy też planujemy zrobić to sami. Jeśli wybraliśmy pierwszą opcję, to na pewno musimy pamiętać o odpowiednim przypilnowaniu kontaktorów. Przy opcji drugiej, warto jest zatrudnić rzeczoznawcę, który oceni poprawność naszej naprawy.

Źródło : https://thot.pl/

5/5 - (1)