Jak posiadanie ogrodu może wpłynąć na nasze zdrowie?

Posiadanie nawet małych rozmiarów ogrodu może mieć znaczny wpływ na nasze zdrowie – szczególnie w dobie koronawirusa, gdzie tak naprawdę wakacje również w większości spędzamy w domu. Jakie więc plusy ma w sobie posiadanie ogrodu?

Jak posiadanie ogrodu może wpłynąć na nasze zdrowie?

Nowe miejsce na igraszki z partnerem

Nic tak chyba nie podnosi ciśnienia jak ,,małe co nieco” w miejscu, gdzie ktoś może nas ,,przyłapać” – niektórzy ludzie podnoszą poprzeczkę do tego stopnia, że uprawiają seks w miejscach, gdzie ktoś w każdej chwili może nas zobaczyć – na przykład w naszym ogrodzie. Na początku lepiej jest jednak wybrać ustronne miejsce, gdzie będą małe szanse że ktoś nas ,,namierzy”. Na dodatek, jeśli posiadamy odpowiednich rozmiarów samochód, to możemy wybrać się na przykład do lasu, gdzie wystarczy że złożymy odpowiednio siedzenia, nakryjemy je kocem i już możemy zabierać się do dzieła. Tylko nie stawajcie w miejscach gdzie często przechadzają się dzikie zwierzęta, bądź też koło szkółek leśnych – nikt chyba nie chciałby, aby leśniczy nakrył ich na tworzeniu ,,dzieła”.

Miejsce, gdzie możemy poćwiczyć

Regularna aktywność fizyczna wpływa również na ogólny poziom naszej psychiki pozytywnie. Oprócz bezpośredniego polepszenia naszego samopoczucia sport buduje w człowieku pewne mechanizmy. Pozwala być bardziej zdyscyplinowanym, rozwija w nas umiejętności, które mogą tak naprawdę przydać się wszędzie, a to z kolei przekłada się na lepsze przyswajanie wiedzy czy naukę nowych umiejętności – na przykład prawidłowego obstawiania zakładów bukmacherskich. Pozytywny wpływ sportu na psychikę człowieka jest potwierdzony naukowo. Liczne badania mówią jednoznacznie o pozytywach sportu na organizm człowieka.

,,Robienie w ogródku” pomoże nam się zrelaksować

Wiele osób nie zdaje sobie też sprawę z tego, że w ,,wyścigu szczurów”, jakim większość ludzi żyje (życie-praca-dom-praca) niszczą i zaniedbują inne aspekty swojego życia. Tak naprawdę powinniśmy dążyć do tego, aby nasze życie było perfekcyjnie zbalansowane, choć nie jest to łatwe do osiągnięcia. Tą teorię można podeprzeć tym, że już antyczna chińska filozofia mówiła o potrzebie równowagi – czyli ,,yin i yang”. Dzięki rozwojowi osobistemu możemy się zbliżyć do równoważenia pewnych aspektów w naszym życiu, przez co inne nie będą przez to cierpieć i niszczeć w wyniku naszego zaniedbania.

5/5 - (1)