Jak wybrać odpowiednią firmę na remont mieszkania?

Remonty pochłaniają zazwyczaj mnóstwo pieniędzy. Nie dość, że w szalonym tempie wzrastają ceny materiałów, to jeszcze coraz więcej domagają się firmy budowlane. Ludzie, którzy poświęcają na remonty dużą część majątku chcą mieć absolutną pewność, że wszystko będzie jak należy. W końcu to wybór na kilka długich lat. Czasami lepiej poszukać trochę głębiej, niż zdecydować się na skorzystanie z usług pierwszej lepszej firmy poleconej przez znajomego. Gdzie szukać zaufanych firm remontowych i z jakimi kosztami należy się wtedy liczyć?

Kompleksowe remonty 

W przypadku, gdy zależy nam na generalnym remoncie, warto zatrudnić bardziej wszechstronną firmę. Często dochodzi do tego, że jedna firma jest lepsza w hydraulice, z kolei druga lepiej kładzie płytki. Trzeba zatrudniać dwóch fachowców po całkowicie innych kosztach. Kompleksowe firmy zatrudniają specjalistów z różnych dziedzin, dzięki czemu wszystko załatwiane jest za jednym razem. Odpowiedniej jakości usługi mogą wystarczyć nawet na remont całego mieszkania. 

Odpowiednia wycena

Warto porównywać ze sobą wyceny różnych film w internecie. Bardzo często dochodzi do wykorzystywania klientów, którzy nie orientują się w aktualnych kosztach budowlanych. Remonty to nie zakłady bukmacherskie, gdzie większa stawka zawsze oznacza lepszą wygraną. Czasem lepiej zaufać firmie, która będzie żądała mniej, ale uczciwie podchodzi do swojego klienta. Trzeba jednak pamiętać, że wyceny będą w miarę do siebie zbliżone. 

Opinie internetowe i od znajomych 

Kiedy wyceny stoją na podobnym poziomie to lepiej sugerować się opinią innych ludzi. Najlepiej zainteresować się opiniami zaufanych znajomych, którzy mają doświadczenie w remontach. Okaże się, że nie trzeba wcale szukać firmy na Olxie czy stronach internetowych, bo znajduje się ona tuż za rogiem. W przypadku, gdy nie mamy takich osób pod ręką to lepiej poszukać w internecie. Nie ma co ufać firmom, które same wystawiają sobie opinie. Warto pooglądać średnie ocen za dane usługi i porównywać je ze sobą. Należy unikać też podejrzanych stron, gdzie wchodzi mało osób, a opinie przypominają pisanie robota.

Odległość od mieszkania i czas pracy 

Kompleksowe remonty mogą ciągnąć się nawet kilka miesięcy. Warto zadbać o to, żeby dana firma była stale pod ręką i nie dojeżdżała zbyt dużą ilość kilometrów. Zdarzały się przypadki, że żądała dodatkowo pieniędzy za benzynę. W trakcie zbierania opinii warto zapytać o czas pracy specjalistów. Niektóre mają umiejętność wiecznego spóźniania się i odkładania wszystkiego na potem. Brak zorganizowania czasu wpływa wtedy na nasz komfort życia i wieczny bałagan, trwający kilka długich miesięcy. 

Co jest najważniejsze w szukaniu firmy remontowej? 

Firma zajmująca się remontami może mieć swoje wady, ale najważniejsze jest, żeby dobrze wykonywała swoją pracę. Drobne poślizgi czasowe zdarzają się każdemu, a najlepszy specjalista może brać trochę za dużo pieniędzy. Najważniejszy jest efekt końcowy, czyli ładne i estetyczne mieszkanie. Ludzie mogą mieć różne problemy z firmami, ale jeśli na końcu są zadowoleni z efektu jej pracy – należy jak najbardziej brać ją pod uwagę. 

Oceń nas!