Jak zrobić remont po szkodach górniczych?

Szkody górnicze w rejonie śląska to nic nowego, nawet jeśli mimo zamykania Polskiego górnictwa to zjawisko się powoli zanika. No ale wciąż jednak ono występuje, dlatego też dziś przedstawimy wam, jak wyremontować swój dom, po szkodach górniczych!

Jak zrobić remont po szkodach górniczych?

Czym są szkody górnicze?

Szkody górnicze to przede wszystkim wszystkie uszkodzenia nieruchomości oraz ruchomości które są skutkiem robót wykonywanych pod ziemią. Najłatwiejszą do zidentyfikowania szkodą górniczą jest przechylające się domostwo, niedomykające się drzwi oraz okna (które wcześniej nie miały z tym problemu) bądź też pęknięcia w ścianach lub fundamentach danej nieruchomości. Odszkodowanie z tytułu szkód górniczych należy się również kiedy następuje konieczność wykonania dodatkowych zabezpieczeń nowej budowy.

Dlaczego warto jest zgłaszać szkody górnicze?

Najlepiej zrobić to niezwłocznie po zauważeniu takiego uszkodzenia, zgłoszenie wniosku o szkodzie górniczej powinno się odbyć listownie, najlepszym rozwiązaniem będzie wysłanie takiego listu za wymaganym potwierdzeniem odbioru przez zakład górniczy. Wniosek musi zawierać informacje o wyrządzonych szkodach górniczych, a także nasze żądanie (najlepszym wyborem będzie tutaj odszkodowanie wypłacane w gotówce). Pomoc radcy prawnego być może zagwarantuje nam odpowiednie środki na to, aby szkody górnicze wyrządzone poprzez działalność górników pod ziemią zostaną zlikwidowane, jednakże powinniśmy o tym pamiętać, że taki proces może trochę potrwać. Oczywiście pytanie teraz, czy powinniśmy żądać o wypłatę odszkodowania w gotówce, czy też o naprawdę szkody przez zakład górniczy. Z doświadczenia kancelarii prawnych wiemy, że najlepsze jest zażądanie wypłaty odpowiedniego odszkodowania w gotówce, z racji tego iż gdy poszkodowani wnioskowali o naprawę szkody, to firmy górnicze zatrudniały zazwyczaj jak najtańsze zakłady, które nie gwarantowały najlepszego wykonania napraw.

Zatrudnij rzeczoznawcę, aby ocenił szkody i ewentualne naprawy

Po odpowiedniej ocenie fachowca i otrzymaniu zwrotu za szkody, możemy przystąpić do naprawy. Najlepiej będzie, jeśli sami zatrudnimy renomowanego fachowca, jeśli nie mamy czasu ani umiejętności na to, aby naprawić nasz dom. Jeśli jednak zdecydujemy się przyoszczędzić – i naprawę wykonujemy sami, to zdecydowanie lepiej będzie, jeśli po wykonanej naprawie poddamy ją ocenie eksperta.

Źródło : https://poradyrodzicow.pl/

5/5 - (3)