Proste w hodowli kwiaty domowe

kwiatki

Kwiaty domowe dodają do naszego mieszkania naturalnego akcentu. Ponadto oczyszczają nasze powietrze zwiększając jego jakość, a patrzenie na ich zielony kolor działa uspokajająco na na nasz mózg oraz kojąco na nasze oczy. Kwiaty mają pozytywny wpływ na naszą psychikę. Wiele osób ma jednak problem z hodowaniem kwiatów, czy to z nieuwagi czy braku odpowiedniej wiedzy na ich temat. Z pomocą przychodzą kwiaty proste w uprawie. Jakie są więc proste w hodowli kwiaty domowe?

Sansevieria

Sansevieria to kwiatek idealny dla początkujących. Jest prosty w hodowli, gdyż nie wymaga częstego podlewania oraz jest niezwykle odporny na zmiany warunków oświetleniowych. Wszystko to sprawia, że może udekorować każde miejsce w naszym mieszkaniu, nawet jeśli jest to miejsce mocno zacienione. Jest on doskonałym nocnym producentem tlenu, więc idealnie sprawdzi się w naszych sypialniach. Zmniejsza także ilość alergenów. Ponadto filtruje powietrze z toksyn.

Kaktus

Kaktusy to idealna opcja dla zapominalskich. Rosną one w najciekawszych krajach na świecie. Są to rośliny niezwykle odporne na suszę, a wręcz kochające suche podłoże. Podlewać powinniśmy je bardzo rzadko, a w okresie zimowym, kiedy kaktusy odpoczywają zaprzestać ich podlewania całkowicie. Są to rośliny o pięknym i nietypowym wyglądzie. Występują w różnych wariantach kolorystycznych oraz przybierają przeróżne kształty. Niewielkie można postawić na parapecie, natomiast te największe gatunki mogą sięgać od podłogi aż po sufit. Ich sporą wadą są natomiast igły, o których należy pamiętać przy operowaniu wokół nich, a mimo to z pewnością niejednokrotnie skończycie z igłami w rękach.

Aloes

Aloes to roślina o grubych i kolczastych liściach. To właśnie w nich magazynuje swoje zapasy wody, dzięki czemu odporny jest na nasze błędy przy podlewaniu. Ponadto jego liście posiadają działający cuda sok leczący rany na naszym ciele. Można więc używać jego liści na drobne otarcia czy skaleczenia licząc na szybsze gojenie. Aloes powinien znajdować się w miejscu dobrze oświetlonym przez światło słoneczne. Podlewany powinien być raz na dwa tygodnie niewielką ilością wody. 

Paproć

Paprotka to zdecydowany faworyt w większości polskich domów. Przyciąga swoim schludnym, zielonym wyglądem i dominuje doniczki w naszych mieszkaniach. Pomimo, że jest to trochę bardziej wymagająca roślina od poprzednich, to nadal pozostaje prosta w utrzymaniu. Wymaga ona podlewania od jednego do dwóch razy w tygodniu niewielką ilością wody. Do optymalnego wzrostu potrzebuje ona półcieniowego miejsca w mieszkaniu. Najlepiej rośnie w wilgotnym pomieszczeniu.

5/5 - (1)