Remont – czy warto go przeprowadzić w okresie drugiej kwarantanny?

Przeprowadzenie remontu często gra na nerwach sąsiadom, nie mówiąc już o tym, że sam w sobie jest dość irytujący, z racji tego że często coś idzie nie tak, nie mówiąc już o kwestiach związanych z bałaganem czy dyskomfortem polegającym na ograniczonej przestrzeni. Jednakże czy warto jest akurat teraz przeprowadzać remont?

Remont – czy warto go przeprowadzić w okresie drugiej kwarantanny?

Jeśli pracujesz zdalnie

Warto jest zadać sobie pytanie, czy taki remont nie przeszkodzi nam w naszej pracy. To jedno z pytań, na które warto jest sobie odpowiedzieć, bo może to doprowadzić do spadku naszego zaangażowania podczas naszego zawodu, co niekoniecznie może odbić się pozytywnie na naszym czasie pracy. Ponadto duża liczba członków rodziny mieszkających w mieszkaniu w okresie remontu raczej nie będzie idealna. Przede wszystkim zapach kurzu i farby nie jest dobry dla zdrowia ludzi. Po trzecie, pomyśl o swoich sąsiadach, z których wielu musi pracować podczas pobytu w domu, a dźwięk wiertarki raczej na pewno się im nie spodoba. Mimo to, jeśli nadal chcesz przeprowadzić ten remont i nie liczysz się ze zdaniem sąsiadów (bo czemu miałbyś) zadbaj przynajmniej o to, aby wszystko robić w odpowiednich godzinach, ponieważ remont po 22 na pewno przysporzy ci wielu kłopotów ze strażą miejską, bądź nawet i policją.

Postaraj się zamówić materiały w internecie

Wielu Polaków decyduje się nadal na zakup materiałów na remont domu w sklepach budowlanych, co jest niestety sporym błędem. Na pewno nie pochwalamy tłumu w marketach budowlanych, aby uniknąć kontaktu z innymi ludźmi, bo tylko w ten sposób możemy załatwić sobie samemu koronawirusa. W końcu w internecie możemy łatwo kupić farbę bądź inne materiały, które możemy wykorzystać do remontu. Ważne jest to również, aby sprawdzić czy na pewno nie mamy jakichś starych materiałów, które możemy wykorzystać przy remoncie, aby zaoszczędzić na nowych, których zakup przecież nie jest taki tani.

Im lepiej okleisz, tym mniej bałaganu narobisz

Wielu ludzi robi ten błąd, gdzie tak naprawdę nie okleja porządnie podłogi, elementów które nie będą malowane lub innych powierzchni, które nie wymagają remontu. Co prawda dobre oklejenie i zabezpieczenie wszystkiego kosztuje mnóstwo taśmy oraz czasu, ale z drugiej strony sprawia to również, że sprzątanie po zakończonych pracach będzie nieziemsko łatwe, w porównaniu do tego, co może się dziać, po tym jak nie okleisz porządnie swojego miejsca remontu. W końcu zaschnięta farba jest niemalże niemożliwa do usunięcia z drewna bądź innych chropowatych powierzchni, więc lepiej jest po prostu spędzić trochę czasu na to, aby mimo wszystko okleić te miejsca, aby po remoncie nie żałować i nie robić kolejnego remontu.

Nie pij w trakcie remontu

Może to wydawać się dość głupie, ale warto jest nie spożywać alkoholu w czasie remontowania. Naturalnie, jeśli poprosisz szwagra o pomoc, to warto jest zacząć kolejkę po skończonym dniu pracy, a nie przed bądź w trakcie.

Źródło : https://biuroobslugi.pl/

Oceń nas!